Simon Pegg

Simon John Pegg, İngiliz aktör, komedyen, yazar ve film yapımcısı.

1970'te Simon John Beckingham adıyla Brockworth, Gloucestershire'da doğdu. Gillian Rosemary ve John Henry Beckingham çiftinin çocuğuydu. 7 yaşında anne ve babası ayrılıp annesi yeniden evlenince, üvey babasının soyismi olan Pegg'i kullanmaya başladı. Bristol Üniversitesi'nin Tiyatro, Film ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Sonrasında birçok dizi ve filmde roller aldı. 2004'te hem senaryosunu yazdığı, hem de başrolünde oynadığı 'zombili' romantik komedi filmi Zombilerin Şafağı (Shaun of the Zombies) herkesin sevgi ve takdirini kazandı. 2007'de Sıkı Aynasızlar (Hot Fuzz) filminde yine senaryoda ve başrolde imzası vardı. Bu filmleriyle iyi bir senarist-oyuncu olduğunu gosteren Simon Pegg, yine 2007'de Run Fatboy Run filminde oynadı.

2006 yapıı Görevimiz Tehlike serisinin 3. filminde Benji Dunn rolünde oynayan Pegg, serinin sonraki filmlerinde de aynı karakterle izleyici karşısına çıktı. 2009'da Star Trek'te Scotty karakterini canlandırdı. Ayrıca Buz Devri serisinin 3. filmi Dinozorların Şafağı'ndan itibaren Buck karakterinin orijinal seslendirmesini üstlendi. 2016'da Star Wars serisinin 7. filmi Güç Uyanıyor'da (The Force Awakens) Unkar Plutt karakterine hayat verdi.

Maureen McCann ile 2005'te evlenen Pegg'in 2009 doğumlu Matilda adlı bir kızı vardır. Yakın arkadaşı Nick Frost, Pegg'in düğününde sağdıç olarak görev yapmıştır.

 1. Terminal Full Hd izle
  Terminal Full Hd izle Dram, Gerilim 
  Türkçe Dublaj
  Terminal Full Hd izleBüyümekte olan isimsiz bir şehrin karanlık merkezinde geçen “Terminal”, şeytani bir görev yerine getiren iki suikastçıyı, ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir öğretmeni, gizemli bir hademeyi ve iki farklı hayat süren meraklı bir garsonu konu alıyor. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan, esrarengiz bir suç dehası yüzünden hayatları birbirine giren ekip, ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalıyor.HD Film siteniz sinemavitrini.com'da
  • 2018
  • İngiltere
  • 720P
  • IMDb 5.3
  • 363
  • 0
  Başlat Ready Player One Full HD 720p izle
  Başlat Ready Player One Full HD 720p izle Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Türkçe Dublaj
  Başlat Ready Player One Full HD 720p izleBaşlat izle, Başlat full izle, Başlat türkçe dublaj izle, Başlat hd izle, bir gece yarısında enerji krizi yaşanmaktadır. İnsanların kendilerini sanal gerçekliğe verdiği bir ortam içerisinde geçen film içerisinde, Wade dünyanın zorlu yaşam koşullarını ve sıkıcı tarafından uzaklaşmak için sanal dünyada 1970 ve 1980 yıllarının Amerikan pop kültürü üzerine kurulu bir define avı Oasis ütopik evreninde zaman geçirmektedir. Fakat bu çocuk kurucusu olan milyoner hayatını kaybettiğinde geride servet bırakır. Bu serveti sanal dünya üzerinde kurduğu bir avıyla kazanan oyuncuya vermek için söz verir. Ancak şirket yöneticileri diğer kullanıcıları saf dışı bırakmak isteyerek herkesten önce bu ödüle konmak ister..
  • 2018
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.5
  • 424
  • 0
  Slaughterhouse Rulez 2018 Türkçe Altyazı 720P
  Slaughterhouse Rulez 2018 Türkçe Altyazı 720P Komedi, Korku 
  Türkçe Altyazı
  Slaughterhouse Rulez 720p İzle. Slaughterhouse Rulez, adeta bir savaş alanına dönen bir yatılı okulda hayatta kalma mücadelesi veren öğretmen ve öğrencilerin hikayesini konu ediyor. Slaughterhouse, özellikle varlıklı ailelerin tercih ettiği ünlü bir İngiliz yatılı okuludur. Okulun yeni üyesi olan mütevazi bir geçmişe sahip Don Wallace, zorba altıncı sınıf öğrencilerinin başkanlık ettiği, gizemli kuralların ve şaşırtıcı ritüelleri uygulandığı bu dünyaya ayak uydurmak zorunda kalır. Fakat bu eski dünya düzeninin temelleri sarsılmak üzeredir. Okulun etrafındaki ormanda meydana gelen sarsıntılar, ucunda ne olduğu bilinmeyen gizemli bir göçüğe ve açıklaması mümkün olmayan bir dehşete neden olur. Kanlı bir savaşla karşı karşıya kalan öğretmenler ve öğrenciler hayatta kalmak için mücadele etmek zorundadır.Shaun of the Dead, Hot Fuzz ve The World's End gibi yapımlarda birlikte rol alan Simon Pegg ve Nick Frost ikilisini yeniden bir araya getiren Slaughterhouse Rulez’un yönetmen koltuğunda Crispian Mills oturuyor. Senaryosunu Henry Fitzherbert ve Crispian Mills’in kaleme aldığı filmin kadrosunda Finn Cole, Michael Sheen, Asa Butterfield, Hermione Corfield gibi isimler yer alıyor.Yorumlarınızın sinemavitrini.com için çok önemli olduğunu unutmayın. Sizlerin desteği sayesinde sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Keyifli seyirler.Güncelleme: 22-03-2020
  • 2018
  • İngiltere
  • 720P
  • IMDb 5.4
  • 725
  • 0
Simon Pegg Resimleri