Lucy Liu

Lucy Alexis Liu, Çin kökenli Amerikalı aktris.

1968'de Queens'de Çin kökenli biyokimyacı Cecilia ve inşaat mühendisi Tom Liu'nun çocuğu olarak doğdu. Alex ve Jenny adlı kardeşleri vardır. 5 yaşına kadar sadece Mandarince konuşan Liu, İngilizce'yi sonra öğrendi. Ortaokul yıllarında Alexis adını yasal olarak aldı. Stuyvesant Lisesi'ni bitirdi. New York Üniversitesi, ardından Michigan Üniversitesi'nde Asya Çalışmaları bölümünü bitirdi. Metroyla yolculuk ettiği bir gün keşfedilmesiyle bir reklam filminde oynama fırsatı buldu. Daha sonra oyunculuk eğitimi alarak hayatının seyrini değiştirmeyi seçti. Çeşitli dizi ve filmlerde oynayarak kendini göstermeye başladı. Ally McBeal'ın 2. ve 5. sezonu arasındaki Ling Woo rolüyle ün kazandı.

1999 yapımı Payback filmindeki Pearl rolüyle daha çok dikkat çekti. Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels, 2000) filminden sonra büyük şöhret kazandı. Sonraki yıllarda rol arkadaşları Cameron Diaz ve Drew Barrymore ile sıkı dost oldu. Shanghai Knights (2003) filmi için düşünülüyordu fakat yapılması gerekilen akrobatik ve dövüş sanatları hareketlerini yapamayınca rolünü Fann Wong'a kaptırdı. Yine de Kill Bill filmindeki O-Ren Ishii karakteriyle bir başka unutulmaz karakteri canlandırdı. Kung Fu Panda serisinde usta Viper'ı seslendirdi. 2012'de başlayan modern Sherlock Holmes uyarlaması Elementary'deki Joan Watson rolüyle başrolü Jonny Lee Miller ile paylaştı.

2015 yılında taşıyıcı anne yoluyla Rockwell Lloyd Liu adında bir erkek çocuğu olmuştur.

Mandarince ve İngilizce'nin dışında İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.

 1. Patronlara Tuzak Set It Up 1080P izle
  Patronlara Tuzak Set It Up 1080P izle Komedi, Romantik 
  Türkçe Altyazı
  Patronlara Tuzak - Türkçe Altyazı 1080P İzle. New York’ta çalışan iki genç asistan patronlarının tam anlamıyla hayatını kurtarmaktadır. Çokça çalışıp patronlarının tüm işlerini yapan asistanlar oldukça az kazanmaktadır ve bu duruma bir son vermek isterler. Patronlarını sırtlarından atmaya çalışan ikili çözüm olarak ikisini tanıştırmayı ve aralarında duygusal bir bağ oluşturmayı planlar. Türlü oyunlarla patronlarını bir araya getirmeye çalışan asistanlar sonunda amaçlarına ulaşır ve ikisinin sevgili olmasını sağlar. Bu süreç asistanların birbirini daha iyi tanımasına neden olacaktır.Yorumlarınızın sinemavitrini.com için çok önemli olduğunu unutmayın. Sizlerin desteği sayesinde sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Keyifli seyirler.Güncelleme: 24.03.2020
  • 2018
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 7.2
  • 536
  • 0
Lucy Liu Resimleri