Liv Tyler

Liv Tyler, Amerikalı oyuncu. Yüzüklerin Efendisi serisindeki Arwen rolüyle hatırlanmaktadır.

1977'te New York'ta Liv Rundgren adıyla doğdu. Annesi model ve müzisyen Bebe Buell, biyolojik babası da Aerosmith'in solisti Steven Tyler'dır. Annesinin Tyler ile kısa süreli ilişkisinin sonucunda doğan sanatçı, annesinin esasen uzun süredir birlikte olduğu müzisyen Todd Rundgren'in soyadını almış, gerçek babasını gençlik yıllarına gelirken öğrenmiştir. Liv adını, ünlü Norveçli aktris Liv Ullmann'dan almıştır.

Çocukluğunu Portland, Maine'de Todd Rundgren'in de bulunduğu ailesiyle geçirdi. 12 yaşında gerçek babasının soy ismini aldı. 14 yaşında annesiyle birlikte New York'a taşındı ve o yıl aile dostu, 80'lerin ünlü top modeli Paulina Porizkova tarafından keşfedilerek modellik yapmaya başladı. Seventeen ve Interview gibi ünlü dergilerin kapağında yer aldı. Dünyanın Liv'i tanıması Aerosmith'in 1993 yılında Crazy şarkısının klibinde oynamasıyla oldu. 1994'te Silent Fall filmiyle sinemaya adım attı. 1995'te gençlik filmi Empire Records, ilerleyen yıllarda kendisi gibi ünlü bir oyuncu olacak Renee Zellweger ile birlikte yer aldı. Aynı yıl James Mangold'un Heavy filminde oynadı. Kariyerinin sonraki kısmını oyuncu olarak geçirmeye karar verince modelliği ikinci plana attı.

Sinema dünyasında ilk ciddi çıkışını Bernardo Bertolucci'nin Çalınmış Güzellik (1996) filmiyle yaptı. Bu filmden sonra artık film yıldızı olarak anılmaya başladı ve kısa sürede Tom Hanks (That Thing You Do-1996) ve Bruce Willis (Armaggedon-1998) gibi starların olduğu filmlerde ciddi roller aldı. J.R.R. Tolkien'in romanından uyarlanan Peter Jackson'ın efsanevi Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Elf Prensesi Arwen rolüyle akıllarda yer etti. 2008'de iki önemli filmde rol aldı, korku filmi Ziyaretçiler'deki Kristen performansıyla beğeni topladı ve ödüller kazandı. Ayrıca The Incredible Hulk filminde başrolü Edward Norton ile paylaşarak Betty Ross'u canlandırdı. 2014'te The Leftovers dizisinde rol almaya başladı.

2001'de nişanlandığı müzisyen Royston Langdon'la 25 Mayıs 2003'te Karayipler'de evlendi. Mart 2005'te hamile olduğu açıklandı ve 14 Aralık 2005'te çiftin ilk çoçuğu Milo William Langdon doğdu. 2008'de ayrıldılar. 2014'ten itibaren birlikte olmaya başladığı menajer David Gardner ile ilişkisinden 2015'te Sailor Gene Gardner adlı bir erkek, 2016'da Lula Rose Gardner adında bir kız çocuğu daha oldu.

 1. Armageddon Full HD 720p İzle
  Armageddon Full HD 720p İzle Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Türkçe Dublaj
  NASA dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. Plana göre meteor ikiye ayrılacak ve bir şekilde dünyanın iki yanından geçip gidecektir.. Armageddon Full HD 720p İzleArmageddon izle, Armageddon full izle, Armageddon türkçe dublaj izle, Armageddon hd izle,
  • 1998
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.6
  • 234
  • 0
  Yeşil Dev 2 Hulk 2 Full HD 720P İzle
  Yeşil Dev 2 Hulk 2 Full HD 720P İzle Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Türkçe Dublaj
  Yeşil Dev 2 Hulk 2 Full HD 720P İzleYeşil Dev 2 izle, Yeşil Dev 2 full izle, Yeşil Dev 2 türkçe dublaj izle, Yeşil Dev 2 hd izle, The Incredible Hulk izle, Süper kahramanlar arasında boy gösteren hulk aynı zamanda bir çizgi film olarakda yayınlanmaktadır. Çocukların severek izlediği çizgi film ve büyüklerin zevle izlediği sineması oldukça başarılı bir karakter oluşturan yapımcılara teşekkür etmek lazım bence. Birinci filme kıyasla çok daha iyi bir film olsa da malasef kaliteli bir senaryo ile bir türlü izleyemedik HULK'u. Edward Norton, Eric Bana rezaletinden sonra ilaç gibi gelmiş filme...Bazılarına göre Norton, HULK tipine uygun değilmiş sanki Eric Bana çok uygunmuş gibi..
  • 2003
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.7
  • 392
  • 0
Liv Tyler Resimleri