Lee Pace

Lee Grinner Pace, 1979 doğumlu ABD'li aktör. Pushing Daisies dizisindeki Ned rolüyle ünlenmiştir. Ayrıca Düşüş (The Fall), Alacakaranlık serisi ve Hobbit serisi filmlerinde çeşitli roller almıştır.

1979'da Chickasha, Oklahoma'da dünyaya geldi. Öğretmen Charlotte ve mühendis James Roy Pace'in çocuğuydu. Sally adında bir kız, Willam adında bir erkek kardeşi bulunuyordu. Babasının işi nedeniyle çocukluk yıllarında birkaç sene Suudi Arabistan'da yaşadı. Sonrasında Houston'a taşındılar. Klein Lisesi'nde okudu. Henüz lise yıllarında tiyatro sahnesinde görünmeye başladı, Alley Tiyatrosu'yla sahneye çıktı. 1997'de prestijli Juilliard School'a kabul edildi. Burada drama eğitimi aldı.

2003 yapımı televizyon filmi Soldier's Girl sayesinde ün kazandı. Altın Küre adaylığı elde etti. 2006 yapımı Düşüş filmindeki başrolüyle popülerliği arttı. Aynı yıl oynadığı The Good Shepherd filmi, Berlin Film Festivali'nde ödül kazandı. Pushing Daisies dizisindeki Ned rolü sayesinde tüm dünyaca tanınan ve beğenilen genç oyuncular arasına girdi. Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 filminde Garrett karakteriyle yer aldı. Peter Jackson'ın Hobbit üçlemesinde Thranduil rolüyle beğeni topladı. Bu sırada Marvel Sinema Evreni'ne Galaksinin Koruyucuları filmindeki Ronan karakteriyle giriş yaptı. Bunlar dışında The Program, The Book of Henry gibi yapımlarla sinemada farklı türde yapımlarda oynamaya devam etti.

2018 yılının Mart ayında biseksüel olduğunu açıklamıştır.

 1. Kaptan Marvel Captain Marvel 2019 full 720P izle
  Kaptan Marvel Captain Marvel 2019 full 720P izle Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Türkçe Dublaj
  Kaptan Marvel - Captain Marvel full İzle.Eski savaş uçağı pilotu Carol Danvers (Brie Larson), edindiği süper güçler sayesinde Captain Marvel olur ve Starforce'a katılır. Dünyayı işgal etmek isteyen 2 uzaylı ırkına karşı dünyayı savunmaya çalışacaktır.Avengers: Infinity War'dan sonra daha da merakla beklenen, Marvel Sinematik Evreni'nin yeni süper kahramanı Captain Marvel'ın solo filmi Captain Marvel'in başrolünde Brie Larson yer alırken; filmin kötü karakteri Yon-Rogg'aysa Jude Law hayat veriyor. 21. Marvel filmi olma özelliğine de sahip olan Captain Marvel, Infinity War'daki birçok düğümü çözecek ve seyirciyi Marvel Sinematik Evreni'nin bir sonraki halkası olacak olan Avengers: Endgame'e hazırlayacak!Yorumlarınızın sinemavitrini.com için çok önemli olduğunu unutmayın. Sizlerin desteği sayesinde sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Keyifli seyirler.Güncelleme: 22.03.2020
  • 2019
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 8.0
  • 1.201
  • 0
Lee Pace Resimleri