Kristen Bell

Kristen Anne Bell, Amerikalı aktris. Veronica Mars dizisindeki Veronica rolüyle hatırlanmaktadır.

Huntington Woods, Michicgan'da doğan Bell'in babası Tom Bell haber programı yönetmeni annesi Lorelei Bell ise hemşiredir. Anne tarafından Polonya kökenli olan Bell'in anne ve babası, kızları 2 yaşındayken ayrılmıştır. Shrine Katolik Lisesi'nde okurken drama ve tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Okulda sergilenen Damdaki Kemancı, Oz Büyücüsü gibi oyunların temsillerinde oynadı. İlk olarak Polish Wedding adlı filmde küçük bir rol aldı. Üniversite için New York'a taşındı, NYU Tisch School of the Arts'ta müzikal tiyatro eğitimi aldı. 2001'de okulu yarım bırakarak Broadway'de Tom Sawyer'ın Maceraları'nda Becky Thatcher olarak rol aldı.

2002'de Los Angeles'a taşındıktan sonra David Mamet'in Spartan adlı filminde rol alana kadar birçok küçük rolde görünmüştür, ayrıca pek çok dizi için de denenmesine rağmen başrol alamamıştır. Ünlü televizyon dizisi Veronica Mars'taki başrolü sayesinde ün kazanmıştır. 2004'ten 2007'ye dek 3 sezon süren dizide başrolde yer alan Bell, bu sayede daha fazla film ve dizide yer almaya başladı. Heroes adlı dizide Elle Bishop karakterini 12 bölüm canlandırdı. Pulse, Serious Moonlight, Forgetting Sarah Marshall, When In Rome, You Again gibi pek çok filmde rol almıştır. 2011'de Çığlık serisinin 4. filminde Chloe karakteriyle yer aldı. 2012'de bağımsız film Safety Not Guaranteed'de küçük bir rolde göründü. 2013'te Karlar Ülkesi (Frozen) filminde Anna'nın orijinal seslendirmesini yaptı, 2 yıl sonraki devam filminde aynı karakteri yine seslendirdi.

2013'te bir diğer oyuncu Dax Shepard ile evlenen Bell'in Lincoln (d. 2013) ve Delta (d. 2014) adında iki kız çocuğu bulunuyor.

 1. Karlar Ülkesi 2 – Frozen 2 Full HD izle
  Karlar Ülkesi 2 – Frozen 2 Full HD izle Animasyon, Komedi 
  Türkçe Dublaj
  Elsa neden sihirli güçlerle doğdu? Cevap onu çağırıyor ve krallığını tehdit ediyor. Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ama olağanüstü bir yolculuğa çıkacak. Frozen'da Elsa güçlerinin dünyaya fazla olmasından korkuyordu. Frozen 2'da ise güçlerinin yeterli gelmesini umut ediyor! Karlar Ülkesi 2 izle, Frozen 2 izleHD Film siteniz sinemavitrini.com'daKarlar Ülkesi 2 - Frozen 2 Full HD izle
  • 2019
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.7
  • 1.011
  • 0
Kristen Bell Resimleri