Jeff Bridges

Jeffrey Leon Bridges, kısaca Jeff Bridges, Amerikalı aktör ve müzisyen. The Big Lebowski filmindeki "The Dude" rolüyle akıllara kazınmış, 7 kez aday olduğu Oscar ödülünü 1 kez kazanmıştır.

Efsane aktör Lloyd Bridges (1913–1998) ile aktris ve senarist Dorothy Bridges'ın (1915–2009) oğlu olarak Los Angeles'ta doğdu. Ağabeyi Beau Bridges da sinema dünyasında yer almıştır. Ayrıca Lucinda adlı bir kız kardeşi, çok küçük yaşta vefat etmiş Garrett adlı bir erkek kardeşi bulunuyordu. Babalarının televizyon dünyasında popüler bir isim olması nedeniyle henüz bebeklik yıllarından itibaren televizyonda görünmeye başladı. Sea Hunt ve bizzat babasının adını taşıyan The Lloyd Bridges Show programlarında zaman zaman gözüktü. Kendini başarılı bir oyuncu olarak kanıtlaması, 1971 yapımı The Last Picture Show'dan sonra oldu. Bu rolü sayesinde ilk Oscar adaylığını kazandı. Sonrasında Thunderbolt and Lightfoot, King Kong (1976), Tron (1982), Kiss Me Goodbye gibi yapımlarla Hollywood'un en önemli aktörleri arasına adını yazdırdı.

Jeff Bridges'ın en bilinen rolü ise 1998'de geldi. Coen Kardeşler'in kült haline gelen Büyük Lebowski'deki (The Big Lebowski) hiçbirşeyi umursamayan, kendi halinde yaşayan ancak bir isim benzerliği sonucu kendini olmadık maceralar içinde bulan 'The Dude' karakteri, Bridges'ın belki de en akıllarda kalan rolü oldu. The Contender, Seabiscuit, Dost Kazığı gibi filmlerle kariyerine devam etti. 2008'de Marvel filmi Iron Man'de filmin kötü karakterlerinden Obadiah Stane'i (Iron Monger) canlandırdı. Crazy Heart filmindeki country müzisyeni Otis Blake rolüyle 2009'da Oscar Ödülü'nün sahibi oldu. Sonrasında R.I.P.D., Seventh Son gibi filmlerde oynayan Bridges, 2016 yapımı Hell or High Water ile bir Oscar adaylığı daha kazandı. Bu filmin ardından Kingsman serisinin 2. filmi Altın Çember'de oynadı.

Susan Geston Bridges ile 1977'de evlenen Bridges'ın Isabelle Annie (d. 1981), Jessica Lily "Jessie" (d. 1983) ve Hayley Roselouise (d. 1985) adlarında 3 kız çocuğu bulunmaktadır.

 1. İron Man 1 Full HD 720p İzle
  İron Man 1 Full HD 720p İzle Aksiyon, Bilim Kurgu 
  Türkçe Dublaj
  Marvel Karakteri bundan çok önce çizgi film karakteri olarak da bilinirdi. Filminde oldukça başarılı olan İron Man 1 filmi Çin ordusunun silah kaynağını yaratmak zorunda bırakılan baş rol oyuncumuz Stark bu çalışmaları yaparken kendisi içinde özel bir zırh üretimi üzerinde çalışmaktadır. Demir adamın yavaş yavaş doğuşu da diyebiliriz buna bunun yapmasının nedeni Çinliler kötü emellere kalkışırsa onlara mani olmayı hedeflemektedir. Stark amerika'da düşmanı olan kısacası adı M.O.D.O.K olan bu düşman sadece öldürmek üzere kurulu beyinsel bir organizmadır. Bu adam korkunç olarak da görülmektedir sallanan sandalyesinde oturan kocaman kafalı bir yaratıktır ayrıca Demir adam bunlara karşı savaşmaktadır..
  • 2008
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.9
  • 483
  • 0
  Yedinci Oğul Seventh Son 720p hd tek part izle
  Yedinci Oğul Seventh Son 720p hd tek part izle Fantastik, Yerli 
  Türkçe Dublaj
  Yedinci Oğul Seventh Son 720p hd tek part izleYedinci Oğul izle, Yedinci Oğul full izle, Yedinci Oğul türkçe dublaj izle, Yedinci Oğul hd izle, Yıllardır sıra gelen ve babadan oğla geçerek John adında bir çocuk yedinci oğlun, yedinci oğludur. Bu çocuğun görevi ise ülkesinde yaşanan ve son yıllarda ortaya çıkan cadı ve hayaletlere karşı insanları bu tehlikelerden korumak olacaktır. Ama bir sorun vardır ki o da oğlun artık yaşlanması ve yerini bırakacak biri gerekmektedir. Oldukça Fantastik bir hava içerisinde geçen yapımı sitemizden HD olarak izleyebilir ve beğenirseniz yorum yaparak diğer izleyicilere ışık tutabilirsiniz..
  • 2014
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.9
  • 348
  • 0
  True Grit İz Peşinde 720P izle
  True Grit İz Peşinde 720P izle Dram, Western 
  Türkçe Altyazı
  True Grit İz Peşinde ABD İzle1969 yılı çekilmiş Oscar Ödüllü bir filmin yeniden Coen kardeşler tarafından uyarlaması niteliğindeki bir film. Hikaye 1870’lerde iç savaş durumundan yeni çıkmış Amerikayı anlatmakta. On dört yaşındaki ufak kız Mattie Ross (Hailee Steinfeld) içindeki intikam hırsı ile babasını öldüren adamın peşine düşer. Tabi babasını para adına öldüren Tom Chaney (Josh Brolin) adındaki bu korkak adamı tek başına öldürebilmesi pek mümkün değildir. Yanlışlıkla kızıl derili topraklarına girer ve başını belaya sokar. Ancak babasını öldürmek için en acımasız seri katili bulur. Rooster Cogburn (Jeff Bridges) sarhoş ve sorumsuz bir katildir. Ufak kız babasını kiralamak için onu kiralar. Ve hemen Tom’un peşine düşerler. Ancak karşılarına çıkan Texas polisi de işin içine karışınca olaylar tam bir inatlaşma, hesaplaşma ve kötülük oyununa dönecektir…Yorumlarınızın Sinemavitrini.com için çok önemli olduğunu unutmayın. Sizlerin desteği sayesinde sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Keyifli seyirler.Güncelleme: 22.03.2020
  • 2010
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.7
  • 556
  • 0
Jeff Bridges Resimleri