Amy Adams

Amy Lou Adams, Amerikalı televizyon ve sinema oyuncusu. Junebug ve Doubt filmlerindeki rolleriyle Akademi Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Adams, 1974'te İtalya'nın Vicenza kentinde doğdu. Amerikalı ebeveynleri Kathryn ve Richard Adams’ın yedi çocuğundan biri olan Adams, balerin olma hayaliyle yanıp tutuşurken bir yandan da okul korosunda şarkı söyledi. Yıllar ilerledikçe iyi bir balerin olma umutları da sönen yıldız, sonunda müzikal eğitimi almaya karar verdi.

İlerleyen yıllarda garsonluğun da aralarında bulunduğu irili ufaklı pek çok iş yapacak ve çalıştığı mekanlarda şarkı söylemeye devam edecekti. Televizyon serisi olarak hazırlanan “Cruel Intentions” yapımında rol alması bu yıllara rastlar. Televizyon yapımı olarak isteneni veremeyen yapım, aynı adla sinema filmi olarak da çekildi. 2000-2002 yılları arasında Adams, kısa televizyon fimlerinde dizilerde yardımcı rollere çıkarak hayatını kazanmaya çalışsa da asıl patlamasını Steven Spielberg’in “Catch Me If You Can” adlı filmindeki Brenda Strong rolü ile yaptı. Ne yazık ki bu filmi takip eden bir yıl boyunca işleri daha da kötüye gitti ve ilerleyen yıllarda yine televizyon şovlarında ve dizilerde küçük rollerle yetinmek zorunda kaldı.

Tam herşey daha da kötüye gidiyor diye düşündürürken, Phil Morrison’ın düşük bütçeli bağımsız filmi Junebug’taki Ashley Johnsten rolü ona Sundance Film Festivali’nde Özel Jüri Ödülü’nü kazandırdı.? Bu kadar iyi eleştiriler alsa da bu filminden sonra da yeterince adını duyuramadığı bir kaç filmde oynadı. Oysa ümidini hiç kaybetmeyen genç yıldızın şansı, Kevin Lima’nın Enchanted filmindeki Giselle rolü için başvurmasıyla yine açıldı ve üç yüz kişi arasından sıyrılarak rolü kaptı. Bu rol hem maddi alanda hem de kariyerinde önemli bir yere sahiptir. Genç oyuncuya aralarında Komedi Ve Müzikal dalında En İyi Kadın Oyuncu Altın Küresi'nin bulunduğu pek çok ödül adaylığı kazandırmıştır. 2007'de gösterime giren Charlie Wilson'ın Savaşı filminde Tom Hanks ve Julia Roberts gibi kaliteli isimlerle aynı ekranı paylaştı.

2009'da Julie & Julia filminde Meryl Streep'le başrolü paylaştı. 1 yıl sonra Christian Bale ve Mark Wahlberg'le Dövüşçü filminde oynadı ve En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oscar'a aday oldu, ancak ödül rol arkadaşı Melissa Leo'nun oldu.

2013'te gişede önemli iş yapmış iki filmde başroldeydi. Superman uyarlaması Man of Steel'da Lois Lane, Düzenbaz (American Hustle) filminde ise Sydney Prosser rolündeydi. Prosser rolü, ona kariyerindeki ilk Altın Küre ödülünü (En İyi Kadın Oyuncu - Müzikal&Komedi) getirdi. Ayrıca daha önce 4 kere En İyi Yardımcı Oyuncu dalında aday olduğu Oscar'a ilk kez En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterilmeyi başardı. 2014'te de sahtekar kocasıyla mücadele eden ressam rolünde Tim Burton'ın Büyük Gözler filminde başrolü Christoph Waltz ile paylaştı.

2016 yılında yine üç üst düzey filmde rol aldı. Man of Steel serisinin yeni filminde yine Lois Lane karakterini canlandırmasının yanında Geliş (Arrival) ve Gece Hayvanları (Nocturnal Animals) filmleriyle olumlu eleştiriler aldı ve Arrival'daki performansıyla ödül adaylıkları kazandı. 2017'de Justice League Bölüm 1 filminde tekrar Lois Lane rolüyle beyazperdede yer aldı.

2001 yılında birlikte olmaya başladığı sanatçı Darren Le Gallo ile 2015'te resmen evlenen Adams'ın 2010 doğumlu Aviana Olea adlı bir kızı bulunmaktadır.

 1. Batman v Superman Adaletin Şafağı Full HD 720p izle
  Batman v Superman Adaletin Şafağı Full HD 720p izle Aksiyon, Fantastik 
  Türkçe Dublaj
  Dünya gerçekten ihtiyacı olan kahraman ne tür ile güreş yaparken denetlenmeyen bir tanrı gibi Süper Hero eylemlerini sol korkan Gotham City'nin kendi müthiş, güçlü çeteci, Metropolis'in en saygın, günümüz kurtarıcı alır. Ve birbiri ile savaş Batman ve Superman, hızla her zamankinden bilinen daha büyük tehlikeye insanlığı koyarak, doğar yeni bir tehdit ile.HD Film siteniz sinemavitrini.com'daBatman v Superman Adaletin Şafağı Full HD 720p izleBatman v Superman Adaletin Şafağı izle, Batman v Superman Adaletin Şafağı full izle, Batman v Superman Adaletin Şafağı türkçe dublaj izle, Batman v Superman Adaletin Şafağı hd izle, Batman v Superman: Dawn of Justice izle,
  • 2016
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.5
  • 523
  • 0
  Çelik Adam Man of Steel Full HD 720p İzle
  Çelik Adam Man of Steel Full HD 720p İzle Aksiyon, Fantastik 
  Türkçe Dublaj
  Superman olarak bildiğimiz insan henüz güçlerine vakıf değildir. Daha çocukken okuldan dönen clark servis arabasında kaza yapacaktır. araba nehre uçarak tüm çocukların hayat tehlikesi bulunmaktadır. ilk defa gücünü kullanan clark arabadaki bütün yardım bekleyen çocukları kurtararak bir kahraman olarak her zaman alkışlanacaktır. Bundan sonra hayatını insanlara yardım etmek için mücadelesini her zaman sürdürecektir.HD Film siteniz sinemavitrini.com'da Çelik Adam Man of Steel Full HD 720p İzleÇelik Adam izle, Çelik Adam full izle, Çelik Adam türkçe dublaj izle, Çelik Adam hd izle,
  • 2013
  • Kanada
  • 720P
  • IMDb 7.1
  • 572
  • 0
  Vice 720P Türkçe Altyazı izle
  Vice 720P Türkçe Altyazı izle Aksiyon, Yabancı 
  Türkçe Altyazı
  Vice Türkçe Altyazı 720P İzle. George W. Bush döneminde başkan yardımcısı olan ve bu dönemde 11 Eylül, Irak ve Afganistan’ın işgali gibi olayları yaşayan Dick Cheney’in hayatını anlatan film, Cheney’in uyguladığı politikaların yanı sıra 11 Eylül saldırılarında süreci nasıl yönettiği de konu edinecek.Yorumlarınızın sinemavitrini.com için çok önemli olduğunu unutmayın. Sizlerin desteği sayesinde sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Keyifli seyirler.Güncelleme: 24.03.2020
  • 2018
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.2
  • 415
  • 0
Amy Adams Resimleri