YouTube interaktif filmleriyle Netflix’e rakip olacak!

YouTube interaktif filmleriyle Netflix’e rakip olacak!

  10/04/2019

  235 Okunma

Youtube interaktif içerikleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aslında bu konuda Netflix'ten daha tecrübeli olan YouTube, rekabette bu tecrübesini kullanabilecek mi?

Geçtiğimiz dönemlerde Netflix ilk interaktif içeriğini yayınlanmıştı. Black Mirror: Bandersnatch adındaki bu alternatif filmdeki kaderi izleyici belirleyebiliyordu. Film, bu yüzden birçok Netflix kullanıcısı tarafından oldukça dikkat çekmişti. Hatta izleyiciler, bu filmi birden fazla kez izleyerek farklı sonları görmeye çalışmıştı.Bunun oldukça ilgi çekici olduğunu düşünen YouTube, ilk adımı attı.Netflix’ten Apple ile rekabet için büyük adım!Netflix’ten Apple ile rekabet için büyük adım!

Netflix, Apple’ın TV+ hamlesine sessiz kalmadı. Popüler oyun tasarımcılarının bazılarını işe almaya başladı. Konu ile ilgili detaylar haberimizde!

youtube interaktifŞimdi de ortaya çıkan haberlere göre, YouTube da kendi interaktif filmininin hazırlığına başladı. YouTube orijinal içerikleri arasında yer alacak Youtube interaktif filmi, yakında duyurulacak. Ayrıca filmin ilgi görmesi halinde devamının geleceği vurgulanıyor.

YouTube interaktif reklamlarla karşımıza çıkmıştı

YouTube interaktif film içeriklerinin Netflix’ten daha yüksek bir başarıya ulaşması, beklentiler arasında yer alıyor. Çünkü YouTube, geçtiğimiz yıllarda interaktif reklam örnekleriyle karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla YouTube‘u bu konuda Netflix’e göre daha tecrübeli olduğunu söyleyebililiriz.İnteraktif içerikler konusunda farklı düşünceler var. Bir kesim bu tarz içerikleri oldukça ilgi çekici bulsa da bir kesim bu içeriklerin oyundan farkının olmadığını savunuyor. Ancak Netflix‘in ardından YouTube‘un da interaktif film çıkarması üzerine, interaktif filmlerin daha popüler bir hale geleceği düşünülüyor.
  Etiket:
Yorum Alanı