Yeni Avatar, Star Wars ve Marvel Filmlerinin Vizyon Tarihleri Açıklandı

Yeni Avatar, Star Wars ve Marvel Filmlerinin Vizyon Tarihleri Açıklandı

  10/05/2019

  251 Okunma

Disney’in Fox’u satın almasının ardından, Disney’in yoğun programına Fox’tan gelecek yapımların nasıl entegre olacağı ve yapımların vizyon tarihlerinin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu olmuştu. Disney, bu merakı sonlandırarak önümüzdeki yıllarda vizyona girecek filmlerinin gösterim tarihlerini açıkladı.Şüphesiz en merak edilen Disney yapımlarından biri olan “Star Wars” serisinin yeni üç...

Disney’in Fox’u satın almasının ardından, Disney’in yoğun programına Fox’tan gelecek yapımların nasıl entegre olacağı ve yapımların vizyon tarihlerinin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu olmuştu. Disney, bu merakı sonlandırarak önümüzdeki yıllarda vizyona girecek filmlerinin gösterim tarihlerini açıkladı.

 

Şüphesiz en merak edilen Disney yapımlarından biri olan “Star Wars” serisinin yeni üçlemesinin ilk filmi, 16 Aralık 2022 tarihinde beyaz perdede seyirciyle buluşacak. “Star Wars: The Last Jedi”ın yönetmenliğini de üstlenen Rian Johnson’ın yazıp yöneteceği yeni üçlemenin ikinci ve üçüncü filmleri ise sırasıyla 20 Aralık 2024 ve 18 Aralık 2026 tarihlerinde gösterime girecek.

Yine çok merak edilen filmlerden olan “Avatar 2”nin yeni vizyon tarihi bir sene ertelemeyle 17 Aralık 2021 olarak açıklandı. Serinin devam filmleri “Avatar 3” 22 Aralık 2023’te izleyiciyle buluşurken, “Avatar 4” ise 19 Aralık 2024 ve son olarak “Avatar 5” 17 Aralık 2027 tarihlerinde vizyondaki yerini alacak.

2018 yılında gösterime girmesi planlanan fakat defalarca ertelenerek vizyona giremeyen “The New Mutants” ise, 3 Nisan 2020’de vizyondaki yerini alacak gibi görünüyor.

Ayrıca yine çok merak uyandıran Marvel’ın sinematik takvimi de açıklandı. Gişede bütün rekorları alt üst eden “Avengers: Endgame” ile bir dönemi kapanan Marvel Sinematik Evreni’nin yeni filmlerinin vizyon tarihleri belli olsa da, hangi tarihin hangi filme ait olduğu açıklanmadı. Fakat genel kanı, Scarlett Johansson’un başrolünde yer alacağı “Black Widow” filminin 1 Mayıs 2020 tarihinde gösterime gireceği yönünde oldu.

Yorum Alanı