Netflix’in Yeni Türk Dizisi Love101 (Aşk101)

Netflix’in Yeni Türk Dizisi Love101 (Aşk101)

  07/04/2020

  441 Okunma

Netflix'in yeni Türk dizisi love101 (aşk101) konusu oyuncu kadrosu ve içeriği

Love101 fragmanı yayında, buradan izleyebilirisiniz. 

Netflix’in geçen sene duyurduğu ve geçtiğimiz günlerde fragmanını yayınladığı aşk 101, 24 Nisan’da 8 bölümüyle vizyona girmeye hazırlanıyor. Dizi 1998 yılında geçer ve konusu bir grup asi gencin tek sevdiği öğretmenleri okuldan gitmesin diye öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etme çabalarıdır. Öğrenciler bu çabalar esnasında kendileri de aşkı ve birlikte ne kadar güçlü olduklarını keşfeder. Sevginin de zorla var olmayacağını anlarlar.

Aşk101 dizisinin isminin anlamı ise ayrı bir merak konusu. Amerikan standartlarına dayanan üniversite eğitim sistemlerinde, herhangi bir konu ile alakalı ilk dersi temsil eden nümerik kod yani math101, eng101 vs. Dizi de aşka giriş konusunu ele aldığı için adı love101.

İsmini gayet başarılı bulduğumuz bu dizinin oyuncu kadrosunda şu isimler var:

Yönetmen: Ahmet KATIKSIZ-

Kubilay Aka – Kerem

Kaan Urgancıoğlu – Kemal

Alina Boz – Eda

Pınar Deniz – Burcu

Mert Yazıcıoğlu – Sinan

Selahattin Paşalı – Osman

İpek Filiz Yazıcı – Işık

Bade İşçil –

Müfit Kayacan – Necdet

Bazı sözlüklerde ve sosyal medyada diziye önyargılı bakılmış. Aslında önyargılı bakmak için de pek çok sebep var. Öncelikle konusu bakımından sıradan. Zaten televizyonlarda izlemeye alıştığımız dizileri sosyal platformlarda yeniden görmek ilgi çekici değil. Türkiye’deki izleyici kitlesi aslında çok kaliteliyken Netflix’te yayınlanan Türk dizilerinde aynı kaliteyi göremiyoruz malesef. Yine de insanların sırf meraktan izleyip istenilen izleyici kitlesine ulaşması da kaçınılmaz.

Fragmanından ve edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak önyargılı yaklaştığımız bu dizinin bizi yanıltmasını bekliyor ve başarılar diliyoruz.

Yorum Alanı