Captain Marvel Türkiye’de de gişeyi salladı!

Captain Marvel Türkiye’de de gişeyi salladı!

  24/03/2019

  239 Okunma

Dünya Kadınlar Günü'nde vizyona giren Marvel'in yeni filmi Captain Marvel, yılın en iyi ikinci açılışına imza attı. Beklentilerin üzerinde izlenen Captain Marvel ilk hafta sonu izleyici sayıları bakalım nasıl?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona giren Marvel’in yeni filmi Captain Marvel, yılın en iyi ikinci açılışına imza attı. Bakalım, beklentilerin üzerinde izlenen Captain Marvel ilk hafta sonu izleyici sayıları nasıl?Captain Marvel izledik, değerlendirdik!Captain Marvel izledik, değerlendirdik!

Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük olayı olan Ölümsüzlük Savaşı’nın ikinci ayağında birçok sürpriz bizleri bekliyor olacak. Ama öncesinde Captain Marvel ile müthiş bir yolculuğa çıkıyoruz.

Captain Marvel Türkiye’de en iyi dördüncü açılışı yaptı!

2018 yılına kıyasla gişenin daha durgun geçtiği 2019 yılında şeytanın bacağını Captain Marvel kırdı dersek yanılıyor olmayız. Box Office verilerine göre ABD’de de ilk üç günde 153 milyon dolar hasılat elde eden film ülkemizde de büyük ilgi gördü.Vizyona girdiği ilk hafta sonunda 402.845 seyirci tarafından izlenen film, Türkiye’de Marvel Sinematik Evreni içerisindeki Avengers: Infinity War, Avengers: Age of Ultron ve Captain America: Civil War’dan sonra en iyi dördüncü açılışı yaptı.Bunun yanı sıra solo karakter odaklı çizgi roman uyarlaması süper kahraman filmler arasında da 242 salonda gösterime giren 348 bin seyirciye sahip Deadpool‘u geçerek en iyi açılışı da elde etti. Onların hemen arkasında ise 620 salonda gösterime ve 302 bin seyirciye ulaşan Venom yer alıyor.

Captain Marvel filminde ne anlatılıyor?

Brie Larson‘ın Carol Denver yani nam-ı diğer Captain Marvel‘a hayat verdiği Captain Marvel filmi, 90’ların ortasında dünyanın iki farklı uzaylı ırkının galaktik savaşı ortasında kaldığı zamanda karakterin kendi geçmişini ve kim olduğunu keşfederek evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşme hikâyesini ele alıyor.Film esasında, Carol Danvers’ın Captain Marvel’a dönüşümünden değil, Carol Danvers’ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlıyor.Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise esasında yakından tanıdığımız SHIELD çalışanı Nick Fury.Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynuyor.
Yorum Alanı