Dizi Vitrini
5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Film Yükleniyor...
Film'e olan ilgiden dolayı çok fazla kişi şu an filmi izliyor. Açılması için 5-10 dakika kadar bekleyiniz. Açılmaz ise yorum yaparak sayfayı yenilemeyi deneyin.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Black Panther 2 İzle (2022) Full HD

Black Panther 2 İzle (2022) Full HD
Black Panther 2

Black Panther 2, Black Panther: Wakanda Forever adıyla beyaz perdede yerini aldı. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini bir önceki filmden de tanıdığımız Ryan Coggler üstlendi. Önceki filmde babası öldükten sonra başa gelen Wakanda Kralı T’challa’nın başta Wakanda ve Dünya’yı tehlikeye atan bir savaşa katılması işleniyordu. Kötü karakter Erik Killmonger'a ise Winston Duke hayat veriyordu.

Black Panther 2 İzle


Uçsuz bucaksız Marvel sinematik evreninin bir başka yapıtı olan Black Panther ilk filmiyle oldukça sevilmişti ki beklenmedik bir haberle filmin tüm hayranları yasa boğuldu. Başrolü canlandıran ve Wakanda Kralı T’challa karakterine hayat veren Chadwick Boseman ne yazık ki kanserle mücadelesini kaybetti ve 2020 yılının Ağustosunda öldü. 

Boseman'ın kanserle tedavisi esnasında sete geldiği ve hatta ameliyat olduktan sonra dahi gelip rolünü oynadığı ancak kendisinin vefatından sonra ortaya çıktı. Birçok hayran filmin sevilmesindeki en önemli etkenin Chadwick Boseman olduğu konusunda hemfikirdi. Senarist de olan Coggler, filmin ilk yazım sürecinde Boseman’sız bir Black Panther yazmanın onun için adeta bir işkence olduğunu açıklamıştı.

Marvel Stüdyoları’nın yapımcılarından Kevin Feige ve aynı anda hem senaristliği hem de yönetmenliği üstlenen Ryan Coggler, Chadwick Boseman’ı onurlandıracak bir film yapmayı istediklerini açıklamıştı. Filmle ilgili bilinen bir diğer ayrıntı ise Marvel’ın Chadwick Boseman yerine yeni bir karakter koymaması ve görsel efekt teknolojileriyle Boseman’ı filmde oynatmayacaklarını dünyaya duyurmasıydı. 

Filmin kötüsü ve Marvel’ın çizgi romanlarından da bildiğimiz Erik Killmonger/M’Baku karakterini canlandıran Winston Duke yine oyuncu kadrosunda yer alıyor. Serinin bir önceki filminde Killmonger karakteri ölmüş olsa da Marvel’ın işlerine akıl sır ermez diyor ve karakteri nasıl tekrardan canlandırdıklarını filmde görüyoruz.

Black Panther 2 Türkçe Dublaj İzle


Artık başrol Chadwick Boseman olmadığından ve yerinin görsel efektlerle doldurulması da reddedildiğinden T’Challa karakteriyle ne yapılacağı merak konusu. Bu durum filmin takipçileri için yeni teoriler üretilmesine de kapı aralamış bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Black Panther 1’den de tanıdığımız ve Kral T’Challa’nın kız kardeşini canlandıran Letitia Wright, sevgilisini canlandıran Lupita Nyong’o ve sadık korumayı canlandıran Danai Gurira var. 

Filmde böyle bir boşluk olduğundan yeni bir Marvel karakterinin doğuşu ya da T’Challa’nın kız kardeşi rolündeki Shuri’nin (Letitia Wright) ön plana çıkartılacağı yapılan tahminler arasında. Aslında dönüp bakıldığında bu tahminlerin hiç de yersiz olmadığı görülüyor. Marvel filmlerinin orijini Stan Lee'nin yazdığı çizgi romanlar olduğundan bu çizgi romanlara da bir göz atmakta fayda var. Şöyle ki; Stan Lee'nin yazdığı çizgi romanlarda Wakanda Kralı T'Challa öldükten sonra mirasını kız kardeşi Shuri devralıyordu. Filmin çekim sürecinde de hayranlardan böyle bir talep gelmişti.

 
  Tür: Aile , Fantastik , Macera
Yorum Alanı