Dizi Vitrini
5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Film Yükleniyor...
Film'e olan ilgiden dolayı çok fazla kişi şu an filmi izliyor. Açılması için 5-10 dakika kadar bekleyiniz. Açılmaz ise yorum yaparak sayfayı yenilemeyi deneyin.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Akif izle (2021) Full HD

Akif izle (2021) Full HD
Akif

Akif filminde Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ele alınıyor. Film biyografik izlerin taşındığı yerli bir filmdir. Filmin ana kadrosunda Yavuz Bingöl, Kıvanç Aktan ve Murat Han gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu Hakan Aksun üstlenirken, yönetmen koltuğunda Sadullah Şentürk oturuyor. 

Filmin konusu ise; 1900'lü yıllarda İstanbul büyük bir işgalin esirindedir. Halk yıllardır süren bu işgalden dolayı yorgun ve bitap düşmüştür. Halk nerdeyse savaşamayacak duruma gelmiştir. Ancak Mustafa Kemal Atatürk, Ankara'da direniş harekatı için halkın birlik ve beraberlik içerisinde olmasını ister. 

Ancak bu esnada işgalci devletler, Atatürk'ün bu direnişini yıkmak için Anadolu topraklarındaki insanları kışkırtmak için dini ele alarak protestolar başlatırlar. Ancak buda yetmezmiş gibi işgalci devletler Atatürk'ün ölmesini isterler ve bu nedenle Mustafa Sagir isimli Hintli bir Müslüman adama görev verirler. Bu sırada Atatürk işgalci devletlerin halka yaptırdığı protestolar yüzünden tekrardan halkı birlik ve beraberliği sağlasınlar diye Ankara'ya Mehmet Akif Ersoy'un gelmesini ister. 

Atatürk'ün çağrısını bir emir olarak bilen Mehmet Akif Ersoy yanına on üç yaşlarında olan oğlunu da alarak Ankara'ya girmek için yola çıkar. Ancak Mehmet Akif Ersoy'un bu yolculuk esnasında bir sürü olay yaşar. Bu yolculuk esnasında Mehmet Akif Ersoy yaşadığı onca şeyden sonra derinden bir etkilenme yaşar ve yolda İstiklal Marşı'nı yazmaya başalar. Bu filmde ülkemizin direnişini anlatan ve bu direniş sırasında halkı için mücadele eden kahramanların hikayesini anlatan biyografik bir filimdir.

Akif İzle


Filmde Mehmet Akif Ersoy'un başından geçen olayları anlatan ve bu süreçte İstiklal Marşımızın doğuşunu anlatan biyografik film olarak karşımıza çıkıyor. İşgalci devletlerin türlü oyunlarla bile yıkamadığı ülkemizin kuruluşunu, derin izler bırakan, bizlere bunu sunan harika bir yapıttır. Yönetmenliğini Sadullah Şentürk'ün üstlendiği ve milli mücadelemizi anlatan, İstiklal Marşımızın nasıl doğduğunu bizlere anlatan bir baş yapıttır. Akif filmini, Akif izle yazarak sosyal platformalar üzerinden izleyebilirsiniz.

Akif Full İzle


Günümüzde var olan dijital film izleme sitelerinden Mehmet Akif Ersoy'un yaşamından izler taşıyan bu filmi Akif full izle seçeneği ile izleyebilirsiniz.
  Tür: Biyografik
  •  Süre: 111dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 78
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
Yorum Alanı